TEDxReset 2015: Fikirden Harekete Yolculuk

Başarı sadece bir fikir sahibi olmakla gelmiyor, bu fikri nasıl hayata geçirdiğinle alakalı. Ve bu fikrin oluşumu ile gerçekleşmesi arasındaki yol. ‘Bilsem başlamazdım’ dedirtebilecek kadar engebeli yol.

17/18 Nisan’da birlikte çıkacağımız yolculuğumuz 6 aşamadan oluşacak; Fikri Yakala(İşte Bu!)|Peşine Düş|Acıyı Hisset|Nihayet!|Hayrını Gör ve Durma!

Çünkü hepimiz bir Fikri Yakalamanın hissettirdiği heyecanı biliriz, aynı bize “İşte Bu!” diye sevinçle haykırtan fikrin hayata geçebileceği anladığımız an.

Peki bu fikre kendimizi adayıp Peşine nasıl Düşeceğimizi biliyor muyuz? Tek bir fikrin peşinden gitmenin, onu hayat geçirmenin ne demek olduğunu hatta nasıl olabileceğini hiç düşündük mü?

Bu yola çıkmaya karar verdiğimizde bizi bekleyenlerden haberdar mıyız? Hayattaki herşeyi kaybetmeyi dahi göze alabilecek kadar emin, kararlı, istikrarlı ve cesur olabilir miyiz? Tekrar tekrar denemeye, yanılıp çözmeye, başarıya bir uzanıp elimizden kaçmasına, özetle Acıyı Hissedip devam edebilecek güce sahip miyiz?

Fikrimizin gelişip, değişip, çoğalıp en sonunda ‘Nihayet’ dedirterek gerçekleşmesi için nelerle yüzleşmek gerektiğimizi biliyor muyuz?

Peki ya fikrimiz artık bir gerçek olduğunda onun Hayrını sadece bizim Görmemizin yeterli olmayacağını bilecek kadar mütevazi ve topluma geri bir şeyler vermemiz gerektiğinin farkında olacak kadar ileri görüşe sahip miyiz?

Hayrını görsek de yeni fikirler, yeni yolculuklar ve yeni hayırlar için durmadan yelken açmaya hazır mıyız? Keyfli ve dolu, dolu bir TEDxReset 2015 dileğiyle.

Ali Üstündağ
KÜRATÖR


Videolar