15 Ekim 2022 | 09.00 –18.00İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi

Ben olabildiklerimden fazlasıyım. Yaptıklarımdan çok daha fazlası var bende.
“Zekanın gerçek göstergesi hayal gücüdür, bilgi değil” demiş

Albert Einstein.

O hayal gücü var bende.Zihnimin saklı odalarında bariyerleri aşabileceğim, hayalleri gerçek kılabileceğim bir dünya var önümde. Sana sıradan gibi görünen hayatımda ilham verici öyküleri anlatmaya sabırsızlandığım bir, belki de sayısız evren.

Yepyeni alanlar açıldı önümde doldurmamı bekleyen. Her birinde farklı bir yansıma. Daha çok benle biz olma ve daha çok

harekete geçme var artık. Her bir açılan alanda daha farklı bir ben ve bana ait alanlar. Avatar diyorlar bana. Unutulan şey avatarın benim yansımam olduğu, her ikisi de benim. Tek farkla, her açılan alanda keşfettiğim yeni bir ben ve bana ait yeni alanlar. Yapabildiklerinden çok daha fazlası var sende. Olabildiğinden de fazlasın. O sadece sensin avatarın değil. Ben sadece senin zihninde açtığın alanları görüyorum.

TEDx sahneleri her zaman özgün hikayelere ve sıradan insanların sıra dışı öykülerine ev sahipliği yaptı. Her konuşmacı farklı evrenlerin birer yansımasıydı. Biz olmaktan ve eyleme geçmekten kaçınmayanların hikayeleriydi.

Tedx Reset 2022 sahnesinde sahneye meta olmayan evrenimizin “Avatar”larını konuk ediyoruz.

Metaverse ve dijital ikizlerin damga vurduğu 2022 yılında içimizdeki avatarları ve onların hayatımızda açtığı alanları konuşuyoruz.

Videolar

Necla Güngör Kırağası

Gemideki kadın