Engin Ayaz & Kerem Alper

Atölye İstanbul Kurucu Ortakları

Engin Ayaz ve Kerem Alper, ATÖLYE İstanbul’un kurucu ortakları. Lise zamanlarından arkadaş olan ikili, 10 senelik eğitim ve is hayatını kapsayan yurtdışı tecrübelerinden sonra, deneyimlerini ortak bir noktada buluşturmak amacıyla 2013’te İstanbul’a dönüş yaptılar. Engin, Stanford ve New York Üniversite’lerindeki tasarım, mimarlık ve mühendislik eğitiminin yanı sıra, Arup’un Avrupa ve Amerika ofislerinde sürdürülebilir tasarım danışmanı olarak çalıştı. Aynı zamanda Potion Design’da ve bağımsız olarak, etkileşim tasarımı üzerine enstalasyon projeleri geliştirdi. Engin’in farklı ölçeklerdeki fikir geliştirme ve üretim deneyimi, ATÖLYE’yi tasarım ve yaratıcılık konularında güçlü kılıyor.
Kerem, Wesleyan ve Stanford Üniversite’lerinde ekonomi, disiplinlerarası tasarım ve MBA alanında eğitim almanın yanında Cadent Energy Partners’da yenilenebilir enerji teknolojileri ve Nest Labs’de urun yönetimi konularında çalıştı, ve bunun yanı sıra tarım sektörüne hizmet veren bir yazılım şirketi kurdu. Kerem’in disiplinlerarası tecrübesi ve girişimci ruhu, ATÖLYE’nin üzerine inşa edildiği katılımcı ve pozitif ruhun temelini oluşturuyor.
Engin Ayaz and Kerem Alper are founding partners of ATÖLYE Istanbul. Having known each other since high school, Engin and Kerem decided to return back to Istanbul to embark on a joint effort after living abroad for a decade.