Zeki Gündüz

PwC Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı

Zeki Gündüz 8 yıl Maliye Müfettişliği yaptıktan sonra PricewaterhouseCoopers’a 1992 yılında Vergi Müdürü olarak katılmıştır ve 1997 yılından itibaren ortak olarak görev yapmaktadır. Maliye Müfettişliği sırasında özel ve kamuya ait işletmelerde vergi incelemelerinde, ayrıca Maliye Bakanlığı’nin çeşitli birimlerindeki teftişlerde görev almış, Maliye Bakanlığı görevlisi olarak bir yıl İngiltere’de mesleki çalışmalar yapmıştır.
Tüm sektörlerde yerel, uluslararası pek çok projede görev alan Gündüz “Transfer Fiyatlamaları”, “İlaç sektörü”, “Müşteri Eğitimleri” ve “Vergi/Gümrük Uyuşmazlıkları” grup liderliğini sürdürmektedir.
Yeminli Mali Müşavir ve Avukatlık ünvanları sahibi olan Gündüz, kariyeri boyunca İYMM Odası, Mali İdare, yayın kuruluşları, meslek odaları, diğer kurumlar ve şirketimizce düzenlenen pek çok seminere konuşmacı, eğitimci olarak katılmış, mali konularda birçok komisyonda görev almış ve yayın organlarında çok sayıda makalesi yayınlanmıştır.
Mesleki çalışmalar yanında, halen, TÜSİAD Vergi Komisyonu ve Şeffaflık Derneği (Transparency International) Yönetim Kurulu Üyesi olarak sosyal çalışmalarını sürdürmektedir..
1992 yılından beri “Vergi Bültenleri”ni yayınlayan Gündüz, “Vergi Portalı” editörü ve yöneticisi, “Vergi TV”nin genel yayın yönetmeni ve “Dünya Gazetesi” yazarıdır.
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Gündüz, iyi derecede İngilizce bilmektedir.