NOHlab

Günümüz teknolojileri sanatın ve sanat üretiminin duvarlarını esnek ve transparan hale getiriyor. Daha önce çeşitli projelerde biraraya gelmiş bu 5 sanatçı sesin ve görselin hibrid algılayışını amaçlıyor. Doğaçlama müzik ve gerçek zamanlı görsel üretim yazılımı sayesinde tüm üretim sürecini an’a bağlıyor. Anlık his değişimlerinin sahneye görsel ve işitsel olarak yansıyacağı performansta, sanatçılar da bir sonraki an’da görselin ve müziğin nasıl şekilleneceğini görüp, üretim süreçlerini seyircinin karşısında paylaşıyor olacaklar.
– NOHlab, 2011 yılında Deniz Kader ve Candaş Şişman tarafından kurulmuştur. Sanat yönetimi, deneyim tasarımı ve yeni medya alanlarında uluslararası projeler üreten, multidisipliner bir stüdyodur.
– Osman Koç elektronik mühendisi olup, kendi atölyesini yönetmektedir. Teknik danışmanlığın yanısıra, ticari ve sanatsal projeler için prototipler yapmakta, sahne ve enstelasyonlar için farklı etkileşim methodları araştırmaktadır.
– Alp Çoksoyluer İTÜ Miam’da yüksek lisans eğitimi aldı. Ses mühendisliği ve bas gitarist kimliğinin yanında elektronik enstrüman tasarımı ve elektronik müzik performansı üzerine çalışmaktadır.
– Görkem Şen Sanatsal ses ve evrensel müzik anlayışıyla yaptığı multi disipliner çalışmalarına; kendi keşfi olan yaybahar adlı akustik çalgının performansıyla yeni bir boyut katıyor.