Lakis Gavalas

Yerinde duramayan bir zihin, bir mükemmeliyetçi, moda dünyasının en büyük isimlerinden bazılarının yıllardır güvenle çalıştığı, becerikli ve karizmatik, hayal gücü kuvvetli ve yaratıcı bir Yunanlı.
1982 yılında Lakis Gavalas, başlangıçta bir aile şirketi olan A. Gavalas Co. Ltd. şirketini kurdu.Şirket ünlü İtalyan markalarının giyim ürünlerini yalnızca Yunanistan’a ithal ediyordu.
Takip eden beş yılda, Yunanistan’daki ve yurt dışındaki moda devleriyle iş birliği kusursuz olduğu kadar da yaratıcıydı. Böylece 1988’de şirketini bir “Anonim Şirket” haline getirmeyi başardı.
Aynı yıl, yurt dışındaki birçok birinci sınıf moda evini temsil eden Lakis Gavalas A.Ş.’yi kurdu. Bugüne kadar şirketi BURBERRY, DSQUARED2, FRANKIE MORELLO, D&G DOLCE&GABBANA, PAUL & JOE, JOHN RICHMOND, LOVE MOSCHINO, MARINA YACHTING, MONCLEL gibi markaların giyim ürünlerini satan tek temsilcisi olmayı sürdürdü. Öte yandan, temel ticaret ilkeleri göz önünde bulundurulduğunda, şirketin standartları günümüzün aşırı istikrarsız şartlarına rağmen kararlı ilerleme sağladı. Bu da, seçimlerini daha sıkı kalite kriterlerine göre yapan şirketin faaliyetlerinin bugünlerdeki başarısının ve hedeflerinin devamlı yenilenmesinin en önemli sebebi.
1994 yılında Gavalas, Kolonaki ve Mikonos’ta iki yeni satış noktası açtı. Mağazaları ziyaret eden gençlerin sayıları gerçekten etkileyici. Bu, büyük oranda Lakis Gavalas’ın gençliğe hiçbir zaman sırtını dönmemesiyle ve “İnsanlara olan sevgimi asla pazarlık konusu yapmam”mottosundan hareketle mağazalarının geniş kitlelerin satın alabileceği ürünler sunmasıyla ilgili.
Ağustos 1998’de, modern bir giyim mağazası olan Lakis Gavalas, uluslararası moda evlerinin en iyi giyim ürünleri ve ünlü İtalyan markası GUCCI’nin giysi ve aksesuarlarıyla birlikte Selanik sakinlerine merhaba dedi. Mağaza yalnız Yunan standartlarına göre değil, Avrupa standartlarına göre de yenilikçiydi. Bu mağazada tasarım modayla buluşuyor, mimari ise gündelik hayatın basitliğiyle birlikte var oluyor.
1999 yılında Kolonaki ve Selanik’te Lakis Gavalas mağazaları müşterilerine saygın moda markası YVES SAINT LAURENT’in RiveGauche koleksiyonunu sundu.
Aynı yılın Haziran ayında, Atina’nın tarihi merkezi Thissio’da, başka birçok etkinlikle birlikte plastik sanat faaliyetlerinin de sergilendiği bir showroomaçtı. Lakis Gavalas kazançla yaratıcılığı dengelemeyi her zaman başarmıştır. Market stratejilerine ya da başka birtakım kurallara uymaz. Atina’daki her bir etkinliği ve gösterisi, Lakis Gavalas’ın yüreğini ve ruhunu verdiği eşsiz birer deneyimdir. Yurt dışındaki moda firmalarıyla gerçekleştirilen her iş birliği, Lakis Gavalas’ın öncü tasarımcı konumunda olduğu Yunan moda dünyasına katkı yapmaktadır.
BURBERRY’nin Yunanistan ve Kıbrıs’taki tek temsilcisi olarak yıllarca süren başarılı iş birliği sonucunda LAKIS GAVALAS A.Ş.’ye bu ünlü İngiliz firması tarafından Yunanistan’daki ilk franchising ayrıcalığı Aralık 2005’te verildi.
Avrupa’daki genişlemesine devam eden şirket 2007’de, Paeania’da Attiki Odos’ta yer alan yeni bir merkez inşa etti.Bu merkez 33.000 metrekarelik alana inşa edilmiş avangart bir mimariye sahip üç yeni binadan oluşmakta. Merkez daha önce Atina’nın çeşitli yerlerine dağılmış olan ofisler, showroom, depo, konferans odaları ve basın odası gibi şirket departmanlarını da içine alan yuvarlak bir kompleks oluşturuyor.
Bugün, Lakis Gavalas, güçlü sezgilerinin rehberliğinde hem yurt dışında hem de iç pazarda yeni fikirler arayışına devam ediyor. Yurt dışından birinci sınıf elli moda evini temsil eden Gavalas, Yunanistan’ın dört bir yanındaki 700’den fazla satış noktasında yeni trendleri sunuyor. Şirket yakında komşu Balkan ülkelerine de açılacak.
Son olarak, sanat yönetmenliğini Lakis Gavalas’ın yaptığı ve 1988’de ilk olarak LAKIS GAVALAS Aksesuarları olarak bilinen gençlik markası .LAK, Yunanistan pazarında her geçen gün daha fazla insanı cezbediyor.
Kolonaki’de, ilk .LAK mağazası 2003 yazından beri hizmette. O zamandan bugüne .LAK mağazaları Glyfada, Mikonos, Selanik, Pire, Patras ve Halandri’yi kapsayan altı noktaya daha yayıldı. Şirket önümüzdeki üç yıl içerisinde Yunanistan pazarının %95’ine yayılmayı hedefliyor.